Woo Hoo Time To Read

wtorek, listopada 29, 2011


Wygrałam w rozdaniu u Dziewczyny bez matury! Chwalę się, bo jest czym! Tutaj znajdziecie zasady oraz nagrodę, jaka do mnie przyleci KLIK. Przy okazji zapraszam na bloga Dziewczyny – ilość idzie w parze z jakością.
Książka, która przyleci do mnie od Dziewczyny będzie jedną z ostatnich, jakie w najbliższym czasie przeczytam w papierowej wersji. Z okazji zbliżających się wielkimi krokami okrągłych osiemnastych urodzin zafundowałam sobie takie cacuszko:


Dla niewtajemniczonych: jest to czytnik e-książek, z 6calowym wyświetlaczem :) 
Teraz więc przebieram moimi niecierpliwymi stópkami w rozmiarze 36 i czekam. Jestem totalnie uzależniona od słowa pisanego, najlepiej w języku polskim. Rozpoczynanie nowej książki to dla mnie rytuał z ulubioną zakładką w sowy (z wywołującą na mojej twarzy uśmiech sentencją „Woo Hoo Time To Read!”), wąchaniem kartek, powstrzymywaniem się od przeczytania ostatniego zdania na ostatniej stronie, herbatą porzeczkową, poduszką pod plecami i ciemnobrązowym kocem ze sztucznego misia. Po zakończeniu lektury mam zasadę, że tego samego dnia nie rozpoczynam już niczego nowego. Książka musi mieć czas, żeby ułożyć się w mojej głowie, zapisać na twardzielu i wpasować w zwoje mózgowe. Czasami starczy jeden wieczór, czasami zajmuje to kilka dni. Jednak głód liter jest tak wielki, że najbezpieczniej czuję się mając pod ręką kolejną pozycję, po którą wystarczy wyciągnąć rękę, gdy nadejdzie jej czas.
W czytniku nie będę mogła wąchać kartek ani używać zakładki w sowy. Jednak cieszy mnie dostęp do książek, księgarni sprzedających e-książki i publikacji, które nie są już wznawiane. Cieszy mnie to, że mieszkając za granicą nie zostanę odcięta od rodzimej literatury. Koc, herbata porzeczkowa i rude bydle na kolanach zostają jak były. Poużywam trochę moje cacuszko i zdam Wam relację, czy warto.

A dla lubiących czytać polecam niesamowite miejsce, dzięki któremu trafiłam na wiele wspaniałych książek. Oceniajcie przeczytane książki, algorytm działa bez zarzutu i trafia w gusta, a strona jest niekomercyjna i rzetelna. 

KLIK


You Might Also Like

2 komentarze